lørdag 26. april 2025
MIXD: DJ Ida M. Niklas S og MRCL
(26.04.2025)
lørdag 26. april 2025, dørene åpner kl. 2000

MIXD: MIXD: DJ Ida M. Niklas S og MRCL

Energimølla presenterer MixdMølla, et nytt konsept for elektronisk musikk.

MIXD Mølla bringer DJs, workshops og konserter til Kongsberg med vekt på kvalitetsmusikk i dansbare sjangre som house og techno.

Lørdag 26. april sparker vi konseptet i gang med hele tre DJs: Ida M. Niklas S. og MRCL!

Ida M har spilt, organisert fester og lært bort djing i en årrekke. Hun har satt sitt preg på den elektroniske musikkscenen som medgrunnlegger av Dj-kollektivet TooManyGirls og som en dynamisk promøtør og booker. Ida M er kjent for å spille organisk, melodisk og fengende techno på steder som Hærverk, Jæger og  Gehør.  Musikalsk dykker hun stadig dypere ned i technoens rytmiske mørke, som i kombinasjon med hennes eklektiske stil setter fyr på dansegulvet.  

Niklas S har de siste årene markert seg på klubber som The Villa og Storgata 26 med sin monumentale og drivende techno.Når disse to nå skal møtes bak spakene på MIXD kan du glede deg til en eklektisk, dansbar og leken kveld med techno i mange former. 

MRCL spiller en god blanding av old school Detroit techno, og minimal techno fra Europa. Lydene er mørke, hypnotiske og harde. Han har vært å se på scenen både i Oslo, Berlin og Warszawa. Han startet karrieren med egne konseptet STØY som holdt til på Storgata 26, vært tilbakevendende gjest hos mandagsklubben på Jæger og er en del av radioprogrammet Pils & Plater.

Dj begynner å spille kl. 21:30

Velkommen til MIXD Mølla – vi sees på dansegulvet! 

Medvirkende
Ida M.

Arrangementsinfo

Dato: lørdag 26. april 2025
Dørene åpner: 2000
Sted: Energimølla
Sjanger: DJ, elektronika
Arrangør: MIXD
Pris: Gratis
Aldersgrense: 18

Flere arrangementer

Mer info
Dave Douglas Quartet artistbilde. Svart hvitt, hvor alle 4 ser mot kamera.
Kongsberg Jazzfestival
lør. 5. juli – kl. 1830

Dave Douglas Quartet

Mer info
Artistbilde av Les Amazones d’Afrique. Fire afrikanske damer som er pyntet opp og ser inn i kamera.
Kongsberg Jazzfestival
lør. 5. juli – kl. 2330

Les Amazones d’Afrique

lør. 5. juli – kl. 1230

Y-OTIS

fre. 15. august – kl. 1900

PubQuiz

Nyhetsbrev

Få siste nytt fra Energimølla rett i innboksen.